تاريخ : شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ | 12:52 | نویسنده : روابط عمومی

نسشت علمای شهرستان درمیان در محل فرمانداری این شهرستان با حضور حجت الاسلام لطفیان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی،مهندس بهرام پور معاون سیاسی اجتماعی استانداری ،براتی فرماندار شهرستان و روحانیون شیعه و سنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین لطفیان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی ضمن تشکر از حضور علمای شهرستان در این مراسم گفت: طرح بحث و صحبت کردن پیرامون جلسات نباید از روی احساسات باشد حجت الاسلام والمسلمین لطفیان تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان در زمینه تفرقه افکنی را اتحاد و انسجام اسلامی دانستند و یاد آور شدند گسترش وحدت به ویژه در این برهه از زمان که دشمنان اسلام در صدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: لازم است اصل این نشست خبرش در بیرون منعکس شود تا مردم از این نشست ها و صمیمیت هایی که بین علمای اسلام در این شهرستان قرار دارد مطلع باشند و راه برای سوء استفاده بدخواهان نماند. 

حجه الاسلام والمسلمین لطفیان با اشاره به تهیه فیلم و کاریکاتور موهن دشمنان از پیامبر بزرگواز اسلام فرمودند : پیامبر اسلام مأمور احیای رحمت واسعه الهی است و اگر علما در تبیین شخصیت بی بدیل ایشان تمام تلاش خود را به کار گیرند هیچگاه به مقام شامخ حضرت ختمی مرتبت اهانت نمی گردد.

حجت الاسلام لطفیان با بیان اینکه مشکل جامعه بشری عبادت منهای عبودیت است تصریح کردند امروز جاهلیت مدرن عالم را فرا گرفته است و وظیفه علماست که بشریت را با تمسک به اخلاق نبوی و دینمداری به سوی قله هدایت رهنمون باشند. وی افزود با تأکید بر رعایت انصاف در سخن از طرف تمامی علما تأکید کردند روحانیت تشیع و تسنن نباید اجازه دهد  کسی با صحبتهای بی مورد باعث ایجاد تفرقه شود.

در ادامه علمای تشیع و تسنن نظرات خویش را جهت مرتفع نمودن مشکلات و آنچه برای جلوگیری از اختلافات انجام داده اند بیان نمودند.تاريخ : دوشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۸ | 14:11 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان جشن تکلیف 1700 دانش آموز درمیانی در 170 آموزشگاه این شهرستان برگزار شد در این مراسم که جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند حجت الاسلام خداپرست خطيب جمعه قهستان گفت:  جشن تکلیف ازجمله مراسم زیبا و درخور ستایشی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تدریج درکشورمان رواج یافته بطوريكه  در بسیاری ازمنازل و مراکز آموزشی شاهد اجراي اين سنت پسنديده هستيم

حجت الاسلام علي خداپرست جشن تكليف را تولدي نو در زندگي فرد نو مكلف دانست و در ادامه تصريح كرد:  دانش آموزان مي توانند با الهام گرفتن از سيره ي عملي اهل بيت راه سعادت و كمال را به خوبي پيدا نمايند.

حجت الاسلام خداپرست نمازرا  بازدارنده انسان از گناه و لغرش دانست  و خاطر نشان كرد: دانش آموزان نو مكلف بايد توجه ويژ‌ه‌اي به نماز اول وقت و صحت قرائت آن داشته باشند.

وي ضمن مهم خواندن برگزاري جشن تكليف دانش آموزان تصريح كرد: جشن تكليف يادآور نقطه عطفي در زندگي انسان‌هاست كه درك آن آغاز مسئوليت‌هاي خطير يك فرد در مسائل گوناگون ديني، شرعي و زندگاني است.

وي با يادآوري وظايف والدين در مقابل فرزندان افزود: بزرگ‌ترين وظيفه والدين، تربيت فرزندان صالح و خوب است و دقت در انجام آن و عمل به وظيفه، تضميني براي آخرت انسان‌هاست.

خطيب جمعه قهستان  در بيان اهميت تربيت فرزندان و بهره‌گيري از الگوهاي رفتاري مناسب و اسلامي خاطر نشان كرد: فرزندان نياز به احترام، استقلال و قدرداني دارند چراكه شاكله دين و مذهب را شامل مي‌شوند و بيان فلسفه خلقت و ضرورت وجود دين، انسان‌ها را در تعيين اهداف اساسي زندگي و ديني كمك مي‌كندتاريخ : سه شنبه هفدهم آذر ۱۳۸۸ | 14:19 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان کلاس آموزشی آشنایی با وهابیت و راهکارها و روشهای مبارزه با القاء شبهات آنان در نمازخانه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان با حضور دکتر فریدونی از اساتید دانشگاه تهران و حجت الاسلام نصرتی از اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی و حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از روحانیون و معلمین خط تماس این شهرستان برگزار شد. در این کلاس آموزشی دکتر فریدونی گفت: وهابی ها در میان فرق اسلامی هم با شیعه و هم با سنی دشمن اند اصلا خواندن غیر خدا از نظر آنها شرک است وی ادامه داد اینها دارند دوسویه حمله می کنند از طرفی سنی و جماعات و از طرفی شیعیان را . وی افزود دین غیر از توحید نیست ما بیش از 2000 آیه درباره توحید داریم وی ادامه داد قرآن همه اش روشن است البته نه برای همه ،برای بلکه برای عده ای که خدا سینه های آنها را مملو از دانش کرده است،خدا به آنها دانش داده است، یکی از آنها علی ابن ابیطالب (ع) است وی خاطر نشان کرد: شیعه در طول تاریخ بسیار قربانی داده است. این دین اسلام برای خدا هم خیلی گران تمام شده است در این مسیر علی(ع) را داد،حسین(ع) را داد، فاطمه(س) به شهادت رسید و... وی در پایان گفت ما نمی توانیم خودمان را بی تفاوت نسبت به آنچه در جهان تشیع می گذرد از یک سو و ترفند ها ،  نقشه ها و برنامه هایی که برایمان طراحی و پیاده می کنند از سوی دیگر باید بدانیم که اگر چنین باشد  نه شیعه که مسلمان نیستیم.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم مراسم جشن و سروری در مورخه14/09/88 بعد از نماز ظهر و عصر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فرماندار ،روسای ادارات و کلیه پرسنل ادارات شهرستان در مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اسدیه برگزار شد. در این مراسم که حجت الاسلام لطفیان مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی و براتی فرماندار و حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان حضور داشتند. حجت الاسلام لطفیان پیرامون فضائل علی (ع) گفت فضائل امیرالمومنین(ع) برای هیچ آدم منطقی در عالم پوشیده نیست وی ادامه داد خلیفه دوم خطاب به امیرالمومنین علی(ع) گفت اشکال کار شما در شوخ طبعی شماست که حجت الاسلام لطفیان افزود که چرا علی (ع) در میدان مناظره اینطور نیست،چرا در کمک رسانی به مردم اینگونه نیست، چرا در جنگ شوخ طبع نیست و... حجت الاسلام لطفیان ادامه داد این که میگوئیم انسان کامل در لسان مسلمانان ،و در روایات شیعه و سنی آنچه که درباره امیرالمومنین علی (ع) آمده است ترسیم کننده یک انسان کامل است وی گفت انسان کامل همتای قرآن است و آنگونه که نمی توان بدون طهارت قرآن را در دست گرفت ،نمی توان بدون طهارت در درون محبت علی (ع) را دل خود جای بدهیم اگر قرار باشد محبت دیگری در دل ما باشد آن دل دیگر جای محبت علی(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت نیست

در ادامه برنامه حجه الاسلام هادوی به مداحی در مدح امیرالمومنین و عید غدیر خم پرداختند.

در پایان مراسم از میهمانان پذیرایی بعمل آمدتاريخ : شنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۸ | 14:14 | نویسنده : روابط عمومی

کاروان از هفت شهر عشق و عرفان بگذرد

 

راه بیت الله اگر از هند و ایران بگذرد

 

مهربانا یک دو جامی بیشتر از خود برآ

 

مست تر شو تا غدیر از عید قربان بگذرد

 

"خون نمی خوابد" چنین گفتند رندان پیش از این 

 

کیست می خواهد که از خون شهیدان بگذرد؟

 

نغمه اش در عین کثرت، جوش وحدت می زند

 

هر که از مجموع آن زلف پریشان بگذرد

 

پردة عشّاق حاشا بی ترنّم  گل کند

 

شام دلتنگان مبادا  در غم نان بگذرد

 

وای روز ما که در اندوه و حرمان سر شود

 

حیف عمر ما که در دعوا و بهتان بگذرد

 

خون سهراب و سیاوش سنگفرش کوچه هاست

 

رستمی باید که از این آخرین خوان بگذرد

 

کاشکی این روزها بر ما نمی آمد فرود

 

حسرت این روزها بر ما فراوان بگذرد

 

کافر از کافر گذشت و گبر یار گبر شد

 

کاش می شد تا مسلمان از مسلمان بگذرد

 

حال و روز عاشقان امروز بارانی تر است

 

نازنینا اندکی بنشین که باران بگذرد

 

از  شراب مشرق توحید خواهد مست شد

 

گر نسیم هند از خاک خراسان بگذرد

 

                      عید قربان 1388 – دهلی نو

http://ghazveh.blogfa.com/post-232.aspxتاريخ : شنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۸ | 14:9 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان همزمان با نزدیک شدن عید فرخنده غدیر خم روز 5شنبه مورخه12/09/88 ،مراسم جشن و سخنرانی به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان و همکاری بخشداری مرکزی این شهرستان در مسجد روستای خونیک چارتنگ برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام حیدری رئیس دادگستری شهرستان درمیان حسینی بخشدار مرکزی و حجت الاسلام نودهی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان حضور داشتند حجت الاسلام حیدری به بررسی واقعه قربان تا غدیر پرداخت و به فضائل و مناقب حضرت علی (ع) پرداخت و در پایان از میان سخنان حجت الاسلام حیدری سوالاتی طرح و به پاسخ دهندگان اعطا گردید.خاطر نشان می کنم که در این مراسم به افرادی که اسامی آنها علی بود جوایزی به رسم یادبود اعطا گردید. بعد از جلسه بسته های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بین اهالی روستا تقسیم گردید.تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 14:6 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان همزمان با هفته ولایت و جشن عید بزرگ غدیرخم مراسم نواختن زنگ محبت به اهل بیت (ع) و اجرای طرح مشارکت دانش آموزان در امر بازسازی عتبات و عالیات در مدرسه راهنمایی پروین اعتصامی شهر اسدیه و همزمان در کلیه ی مدارس شهرستان با مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان درمیان برگزار گردید. در این مراسم حجت الاسلام  محمود كرماني زاده كارشناس مذهبي اداره تبليغات شهرستان درميان اين آيين بازسازي حرم ائمه را تعظيم شعائر الهي دانست و گفت: خط سرخ ولايت تداوم نهضت و رسالت انبيا است.

كارشناس مذهبي اداره تبليغات درميان در ادامه تصريح كرد: ما در بحث فرهنگي اگر تمام توان‌مان بر اين بگذاريم كه روي دو بحث قرآن و اهل بيت بيشتر كار كنيم، توانسته‌ايم به تمام رسالت خود عمل كنيم.

كرماني زاده خاطر نشان كرد: اگر به كتاب قرآن بيشتر فكر كنيم، راه سعادت را پيدا كرده‌ايم و ارادت ما به اهل بيت بيشتر خواهد شد. شما كافي است يك بار قرآن بخوانيد، دفعه بعد مطالب جديدي پيدا مي‌كنيد و به معرفت بالاتري مي‌رسيد. وي تنها راه رسيدن به خدا رضايت پيامبر و مودت اهل‌بيت عصمت و طهارت(عليهم‌السلام) دانست و گفت: آنچه كه خداوند به عنوان اجر و مزد و اداي حق رسالت پيامبر خود قرار داده، مودت با اهل‌بيت(عليهم‌السلام) ايشان است.

وي افزود: مودت به اهل‌بيت(عليهم‌السلام) سرمايه‌اي از جانب خدا براي بندگان است.

ومشاركت مسلمانان در بازسازي حرم ائمه  (عليه‌السلام) چيزي جز عشق و محبت ولايت نيست.

 

محمود كرماني زاده  تصريح كرد: اگر محبت  حقيقي باشد اثر ارادت به اهل‌بيت(عليهم‌السلام) در زندگي افراد نمود واقعي پيدا مي‌كند، و فرد به دنبال سيره امام و اهل‌بيت(عليهم‌السلام) مي‌رود.

 تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 14:5 | نویسنده : روابط عمومی

همزمان با فرا رسیدن عید غدیر خم کمیته دانش آموزی ستاد غدیر خم شهرستان درمیان همایش بزرگ دانش آموزان سادات  در حسینیه شهدای گمنام قهستان با حضور مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان درمیان برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  حجت الاسلام خداپرست خطيب جمعه قهستان در مراسم گردهمايي دانش آموزان و فرهنگيان سادات شهرستان درميان دانش آموزان سادات را نور چشم مومنين دانست و از  غدیر به عنوان  رمز پویایی و ماندگاری اسلام ناب  ياد كرد و برگسترش فرهنگ غدیر تاکید نمود.

حجت الاسلام علي خدا پرست تصريح كرد: ، در راستای گسترش تفکر دینی و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ متعالی غدیر، بايد از تمام ظرفيت هاي موجود در جامعه استفاده نمود.

وی پرداخت به موضوع غدیر را رسالت اصلی مسلمین عنوان کرد و افزود: فرهنگ غدیر باید دغدغه اصلی دلسوزان اسلام باشد.

حجت الاسلام خداپرست  با اشاره به جوان بودن جامعه و لزوم آشنایی جوانان با فرهنگ غدیر بر برنامه ریزی مناسب برای حضور پرشور و موثر دانش آموزان و دانشجویان در مراسم هفته غدیر تاکید کرد.

وي باتاکید بر جایگاه رفیع سادات در جامعه تقدیر از سادات معظم را تجليل از خاندان اهل بيت دانست و  گفت: پردازش به موضوع غدیر نباید محدود به زمان خاصی شود و برنامه های غدیر باید در طول سال تداوم داشته باشد.تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 14:4 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در شب ولادت امام علی النقی(ع) حجت الاسلام احمدی ضمن تبریک این عید خدمت نمازگزاران سخنانی پیرامون زندگی این امام همام و واقعه غدیرپرداخت و در پایان مداح این مسجد دقایقی را به مولودی خوانی پرداخت.خاطر نشان می کنم همزمان با این مراسم جشنهای متعددی در شهر و روستاها شهرستان برگزار شد.تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 11:14 | نویسنده : روابط عمومی

غدیر

 

عصاره و نتیجه خلقت و چکیده تمام ادیان الهی

 

و خلاصه مکتب وحی بر همه مسلمین جهان مبارکباد.تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 11:11 | نویسنده : روابط عمومی

...خدایا پناه می برم به تو

از اینکه صاحبان ثروت را

گرامی دارم

و محرومین را خوار شمارم

با زیردستانم بدرفتاری کنم

و با نیکوکاران ناسپاسی...

خدایا به تو پناه می برم

از اینکه ستمگران را یاری کنم

و ستمدیدگان را به حال

خود رها نمایم

 تاريخ : پنجشنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۸ | 11:10 | نویسنده : روابط عمومی

دنیا" به دور شهر تو دیوار بسته است؛

هر جمعه راه سمت تو انگار بسته است

 

کی عید میشود که تکانی دهم بخویش

هر گوشه از اتاق دلم تار بسته است !

 

وقتی غروب جمعه شود بی‌تو آفتاب،

انگار بر گلوی خودش دار بسته است

 

می‌ترسم آخرش تو نیایی و پر کنند:

در شهر شاعری ز جهان بار بسته است

 

مرحومه نجمه زارع، شاعر جوانتاريخ : چهارشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۸ | 13:19 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  فرماندار درميان در جلسه ستاد حوادث اين شهرستان از تصويب 19 پروژه با اعتبار 35ميليارد 860 ميليون ريال به منظور مديريت بحران در شهرستان درميان به خبرداد .

رجبعلي براتي: تعويض انشعابات آسيب ديده آب،بازسازي پل گزيک،راه روستايي اشک و پل راه مرزي حوزه شهرستان،بازسازي و ترميم راههاي روستايي،تکميل سوله چند منظوره مديريت بحران اسديه،برقرساني به شهرک اسلامشهر،هدايت آبهاي سطحي شهر طبس و ساماندهي مسيل حاشيه شهر را از جمله اين پروژهها با اعتبار 2 ميليارد و 330 ميليون ريال برشمرد.

 

 

 تاريخ : سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ | 9:21 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان به مناسبت دهه ولایت مراسم شبی با قرآن به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان و همکاری  بخشداری مرکزی در روستای نوغاب شهرستان درمیان با حضور حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و حسینی بخشدار بخش مرکزی و روحانیون ،مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان ، اهالی روستای نوغاب و با حضور قاریان ممتاز استانی و قاریان و حافظانی از روستای نوغاب برگزار شد. در پایان از قاریان ممتاز تجلیل به عمل آمد.تاريخ : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ | 9:43 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  مراسم معنوي نماز عيد قربان با حضور پرشور شيعيان شهرستان درمیان ، حجه الاسلام احمدی روحانی مستقر شهر اسدیه،حجه الاسلام کرمانی زاده ، حجه الاسلام شیخ آبادی ، مسئولين ادارات ، شركت گسترده نيروهاي نظامي و انتظامي، پرسنل ادارات و نيروهاي كارخا نه قند ،  شوراي اسلامي شهر  به امامت حجه الاسلام احمدی برگزار شد.

ايشان در خطبه هاي نماز  ضمن عرض تبريك فرا رسيدن اعياد قربان و غدير مطالبي پيرامون اهميت و تاريخچه عيد قربان و مقام حضرت ابراهيم(ع) ايراد فرمودند. ایشان در ادامه فلسفه قربانی کردن را دور کردن شیطان وهوای نفس از خود و اطاعت پذیری بنده از پروردگار خویش بیان کرده و فرمودند: با بهره گیری از مناسبتهای ویژه مانند عید قربان ,غدیرو هفته ولایت در این شهرستان و تمام جامعه اسلامی با اتحاد و انسجام بتوانیم بر شیطانهای زمان و استکبار جهانی پیروز شویم . ایشان در  در پايان از حضور خوب مردم شهرستان در مراسم معنوی عید قربان تقدير و تشكر کردند.تاريخ : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ | 9:42 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  همزمان با سراسر كشور ساعت 30 / 14 مراسم  پرفيض و روحاني دعاي عرفه در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسديه با حضور پر شور شيعيان شهر ، حجت الاسلام نودهی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان، روحانیون، روساي ادارات و شركت گسترده نيروهاي نظامي، انتظامي ، پرسنل ادارات و نيروهاي كارخا نه قند برگزارگرديد.

اين مراسم همزمان در شهر قهستان و روستاهاي دارای روحانی مستقر و طرح هجرت شهرستان درمیان برگزارگرديد.تاريخ : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ | 9:41 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان جناب آقای خسرو حسنی خیر نیکوکار در روستای شیرگ ججگ زمین خود را جهت ساخت خانه عالم این روستا در اختیار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان قرارداد. در مراسم تحویل این زمین به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان موسوی نژاد معاونت مالی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ، حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان حضور داشتندتاريخ : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ | 9:40 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در هفته بسیج در شهرستان درمیان  14 پايگاه مقاومت با زيربناي 1190 متر مربع و اعتبار 1ميليارد و 120 ميليون ريال با حضور فرماندار، فرمانده بسيج سپاه شهرستان، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و برخی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان درمیان به بهره برداري رسیدتاريخ : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ | 9:39 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان هیئتی از اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از شهرستان درمیان بازدید به عمل آوردند در این بازدید ها که حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان این هیئت را همراهی می کرد پس از دیدار با روحانیون مستقر و طرح هجرت سطح شهرستان از پروژه های عمرانی این اداره در سطح شهرستان بازدید به عمل آوردند.در این دیدار روحانیون طرح هجرت و مستقر نیازهای احتمالی خانه های عالم را بیان نمودند و موسوی نژاد معاونت مالی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک اعتبار تخصیص داده شده جهت تجهیز خانه های عالم این شهرستان به حساب اداره تبلیغات اسلامی شهرستان واریز خواهد شد

 تاريخ : چهارشنبه چهارم آذر ۱۳۸۸ | 11:49 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان هیئتی از اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با صباغی بخشدار بخش قهستان دیدار کردند در این دیدار که حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان حضور داشت صباغی پس از عرض خیر مقدم خدمت آقای موسوی و هیئت همراه همکاری خود را در زمینه تجهیز خانه های عالم بخش قهستان اعلام کرد.

 تاريخ : چهارشنبه چهارم آذر ۱۳۸۸ | 9:43 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت با توجه به درخواست های مکرر اهالی محترم و شورای اسلامی و دهیاری روستای گسک جهت استقرار روحانی در این روستا ، با هماهنگی هایی که با مرکز استان انجام شد. حجت الاسلام و المسلمین هادوی مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان در ایام دهه ولایت(قربان تا غدیر) به صورت پاره وقت در خانه عالم آن روستا مستقر خواهد شد.وی حجت الاسلام هادوی را فردی توانا،دلسوز و پرتلاش معرفی و اظهار امیدواری نمود مردم روستای گسک از برنامه های ایشان به خوبی استفاده نمایند .تاريخ : چهارشنبه چهارم آذر ۱۳۸۸ | 9:42 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  همزمان با فرا رسیدن 7ذی الحجه شهادت امام محمد باقر(ع) مراسم شب شهادت این امام معصوم در مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اسدیه و شهرو روستاهای شهرستان درمیان برگزار شد. در این مراسم سخنرانان به تبیین شخصیت و فضایل امام محمد باقر(ع) پرداختند و در پایان هم مداحان به ذکر مصیبت و مرثیه خوانی پرداختند .

 تاريخ : دوشنبه دوم آذر ۱۳۸۸ | 12:54 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  همایش پرچمداران بصیرت ،حامیان ولایت با حضور طلاب بسیجی در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد. در این همایش که طلاب خواهر و برادر حضور داشتند حجت الاسلام نودهی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی درمیان به همراه جمعی از طلاب بسیجی شهرستان درمیان در این همایش حضور پیدا کردندتاريخ : دوشنبه دوم آذر ۱۳۸۸ | 11:54 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان جلسه پرسش و پاسخی به همت ستاد اقامه نماز شهرستان با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و اداره آموزش و پرورش این شهرستان در شهر قهستان برگزار گردید.

در این جلسات که در مدارس شهر قهستان برگزار شد حجت الاسلام صفری مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان و حجت الاسلام کرمانی زاده روحانی طرح هجرت شهر اسدیه در مدارس پسرانه و سرکار خانم شبخوان و برزگر در مدارس دخترانه ضمن سخنرانی با موضوع نماز به سوالات و شبهات دانش آموزان پیرامون نماز و احکام به مدت 2ساعت پاسخ دادندتاريخ : یکشنبه یکم آذر ۱۳۸۸ | 11:1 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غدایی شهرستان درمیان با حضور فرماندار ،مسئول اداره تبلیغات اسلامی و مسئولین ادارات و نهادها در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شدتاريخ : یکشنبه یکم آذر ۱۳۸۸ | 11:1 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غدایی شهرستان درمیان با حضور فرماندار ،مسئول اداره تبلیغات اسلامی و مسئولین ادارات و نهادها در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شدبه گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان  امام جمعه ي قهستان در ديدار با كاركنان مديريت آموزش و پرورش اين شهرستان گفت: در نفس انسان نیازها و غرایز گوناگونی قرار داده شده است كه همگی طالب ارضاء و هدایت صحیح هستند.

خداوند متعادل برای هدایت انسان، بهترین ابزار را در اختیار او قرار داده و امكانات متعددی به او عطا نموده است، تا هم بتواند نیروی خود را صرف ارضای نفسانیات كند و هم با امكانات و نیروی داده شده، بر خواهش های نفسانی غلبه كند و كشش های درونی را تحت نظم و ضابطه درآورد. و بدين منظور  دو راهنما نیز در اختیار او قرار داده است تا حق را از باطل و سره را از ناسره متمایز كند؛ یكی در درون انسان كه عقل است و دیگری پیامبران الهی كه ایشان از طریق وحی دستورات را برای انسان بازگو می كنند تا تمام رفتارها را به انسان بیاموزند و حدود و مقررات آن را نیز روشن نمایند، چون عقل دارای خطا و نقصان است. برترین هادی، آن است كه دارای مقام عصمت و مرتبط با وحی باشد و تنها راه آن بعثت انبیاء است. پس بعثت بزرگ ترین نعمت خداوند بر بشر است

حجت الاسلام علي خدا پرست رسالت پيامبران  را نعمت بزرگي دانست كه خداوند متعال باهدف هدايت انسانها به سوي كمال و سعادت در اختيار بشر قرار داده است، و افزود: پس از قرن ها تحقیق و بررسی درباره مسائل دینی، هنوز پرده از اسرار بسیاری از آنها برداشته نشده است، كه از جمله آنها اسرار نهفته نبوت و بعثت است.

 

خطيب جمعه ي قهستان، ابلاغ احكام شريعت ، تربيت انسانهاو شكوفاشدن استعداهاي نهفته انسانها را از جمله ويژگيهاي بعثت بر شمرد و تصريح كرد: یكی از مهمترین برنامه های پیامبراسلام صلوات الله علیه و آله و سلم تربیت انسانهاست. تربیت به معنای فراهم كردن زمینه ها و عوامل برای به فعلیت رساندن و شكوفا نمودن استعدادهای انسان در جهت مطلوب است. ايشان مي بايست  زمینه ها را برای انسانها آماده كند تا از نظر عملی بهترین رابطه را با خدای خود (عبادات)، با هم نوع خود (عقود و ایقاعات)، با قوانین و مقررات اجتماعی ( حكومت و سیاسات)، با خانواده خود( حقوق خانوادگی) و با نفس خود( اخلاق و تهذیب نفس) داشته باشند، تا بتوانند مسجود فرشتگان قرار گیرند. از اين رو شغل معلمين را همتراز مقام پيامبران الهي شمرده اند

 تاريخ : یکشنبه یکم آذر ۱۳۸۸ | 9:29 | نویسنده : روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان همزمان با آغاز هفته بسیج برنامه های ستاد بزرگداشت هفته بسیج ناحیه مقاومت سپاه شهرستان درمیان اعلام شد.بخشی از این برنامه ها به شرح زیر می باشد:دیدار با امام جمعه بخش قهستان،برگزاری گردهمایی و همایش ،اعزام سخنران مدارس –پایگاههای مقاومت و روستاهای شهرستان،برگزاری مسابقات ورزشی،یادواره شهدا، برپایی ایستگاه صلواتی،تجلیل از فرهنگیان بسیجی ،برپایی نمایشگاه پوستر و عکس ،اهداء خون نوسط بسیجیان ،برگزاری مراسم پدافند غیر عامل و غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و بسیاری از برنامه های متنوع دیگر  • کار
  • آی آر آی بی